Klima Servisi 

Özellikle sıcak havalarda yaşam alanlarının vazgeçilmez cihazlarından olan klimaların seçilmesinden monte edilmesine ve belli periyotlarla bakımının yapılmasına kadar pek çok noktaya dikkat etmek gerekmektedir. Bu konuda klima servislerine çok yoğun olarak iş düşmektedir. Klima servisi olarak çalışan firmalar bu alanında iyi eğitim almış ve klima denilince her türlü montaj ve tamir konusunda bilgisi olan bir ekip oluşturmaktadır. Profesyonel olarak çalışma yapacak olan servisler müşterilerden gelen istekler doğrultusunda çalışmalarını yapmaktadır.

 

Klima Servisi ve Keşif İşleminin Yapılması

Klimalar ısıtmak ve soğutmak için kullanılan cihazlardır. Klimaların montajının yapılmasından önce klima takılacak mekanın servis tarafından incelenmesi ve uygun klima modelinin seçilmesi gerekmektedir. Klima servisi öncelikle klimanın kullanılacağı alanın büyüklüğüne ve klimanın takılacağı noktaya bakmak üzere mekana giderler. Burada keşif işlemi dediğimiz işlemi yaparlar. Bu işlem sırasında uzman teknik ekip klimanın hangi konumda daha verimli olacağını ve montaj için gerekli malzemeler konusunda bir rapor hazırlamaktadır. Hazırlanan bu rapor doğrultusunda klima servisi klimayı getirip belirlenen yere monte ederler.

Klima servisi sadece klimanın ilk alındığı andaki keşif ve montajını yapmaz. Taşınma veya klimanın yerinin değiştirilmesi konusunda da servis elemanlarına iş düşmektedir. Klimanın farklı bir yere alınmak istenmesi durumunda da keşif işlemini yapılması gerekmektedir. Taşınırken klimasını yeni taşındığı mekan taşımak isteyenler bu klimanın sökülüp yeniden götürüldüğü yere montajı konusunda servisten yardım almaktadır. Böylece yeni mekanında eski klima ile iyi bir performans elde etmek mümkün olacaktır. Bütün bu işlemler yapılırken mümkün olduğunca alanında uzman olan ve sahip olduğumuz klima hakkında bilgisi olan profesyonel bir ekipten yardım almamız uygun olacaktır.

Klimaların Bakımının Yapılmasında Klima Servisi Hizmeti

Yazın çok yoğun kullanılmakla birlikte klimalar bazı bölgelerde kışın ısınmak amacıyla da kullanılmaktadır. Kışın sıcak hava üfleyerek yazın da havayı soğutarak serin bir ortam oluşmasına yardımcı olan klimanın kullanımı sırasında çok dikkatli olunması gerekmektedir. Klima yanlış kullanıldığında insanların sağlığı için zararlı hale gelebilmektedir. Bu sebeple klimayı kullanmaya başlayan kişiler öncelikle klimanın ayarları hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Yaşam alanının büyüklüğüne göre klima ayarlarının yapılması hasta olunmasının önüne geçebilir. Bunun yanında klima servisi tarafından kullanıcılar bilgilendirilmelidir.

Klimaların içindeki filtreler belli periyotlarla temizlenmelidir. Bu temizlik işleminin yapılmaması durumunda solunum yolları ile ilgili sıkıntılar oluşabilmektedir. Klimanın filtresinin değiştirilmesi ile bu filtre içinden geçen hava daha temiz bir hava olarak bize ulaşacaktır.  Böylece mikrobik durumlarla karşı karşıya kalınmayacaktır.

Klima Servislerine Nasıl Ulaşılmaktadır?

Klimaların kullanımı tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de özellikle yaz aylarında çok yoğun olarak artmaktadır. Bazı şehirlerde klimalardan dolayı enerji tüketimi iki katına çıkmaktadır. Bu durumda klima servisi hizmeti veren firmalara yaz aylarında iki kat görev düşmektedir. Klimaların bakımı yaz aylarına girmeden önce yapılmaya başlanacağı için servislere bu dönemlerde düşen iş yoğunluğu da artmaktadır.

Klima bakım ve onarım hizmeti veren firmalar bu dönemlerde 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.  Bu firmalara ulaşabilmek için internet üzerimden arama yapmak uygun olacaktır. Klima montajı, bakımı ve tamiri konusunda hizmet veren firmalara telefonları aracılığıyla ulaşılabilmektedir. Ayrıca bu firmaların internet sitelerinden de klimalar konusunda yardım almak ve firma ile iletişime geçmek mümkün olmaktadır.

Klima kullanıyorsanız veya klima almak üzere hazırlık yapıyorsanız bu durumda yapmanız gereken klimanız ile ilgili sizi bilgilendirecek ve altyapı ve montaj gibi her türlü teknik konuda sizi bilgilendirecek olan klima servisi ile iletişime geçmek olmalıdır.

Hemen Ara