Auer Küçükçekmece Beşyol mahallesi Kombi Servisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kışın soğuktan korunmak, yazın sıcak su ihtiyacının giderilmesi için kombi kullanılır. Kombi uzun ömürlü mekanik bir cihazdır. Isınma tesisatının beynini oluşturmaktadır. Kullanıldıkça kombilerde bazı hasarla meydana gelebilir. Her makinenin bir servisi olduğu gibi kombilerin de servisi vardır. Yıllar içerisinde oluşan hasarları gidermek ve yıllık bakımlarını yapmak kombi servisinin görevidir. Kombi servisi görevini yapan tek bir kişi değildir. Birden fazla kişiden oluşan bir topluluktur. Kombi servisleri yalnızca profesyonel kombi teknikerleri çalıştırmaktadır.  Kombiler çok hassas cihazlardır. Herhangi bir özelliğinin gözden kaçırılması güvenlik sorunu oluşturabilir. İnsanların güvenliği söz konusu olduğundan kombi servislerinin sertifikalı, personelin eğitimli olması ayrıca önem taşımaktadır. Odak Teknik olarak kombi servisi, tamir, bakım, arıza, onarım servis merkezimize ulaşın.

Belirli bir markanın bakımını ve onarımını yapan servisler olduğu gibi her çeşit markaya bakan servis grupları da vardır. Servis elemanları kombide oluşan bütün sorunları kısa süre içinde telafi etme ve onarma üzerinde eğitim almıştır. Kombide sorun yaşandığında hemen en yakın kombi servisi yardıma çağrılmalıdır. Çünkü kombi ısıtmak için doğal gaz kullanır. Doğalgazla çalışıyor olması kombinin bakımına daha fazla özen göstermeyi gerektirmektedir. Bakımı ve onarımı yapılmayan kombiler daha fazla doğalgaz kullanacağından faturalar daha yüksek gelecektir. Kombinin daha verimli ısıtması aile ekonomisi adına önemli bir kalem olduğundan düzenli olarak bakım yaptırılmalıdır. Odak Group Bünyesinde Kombi Servisi, tamir, bakım, arıza, onarım İşleri yapılmaktadır.

Auer Küçükçekmece Beşyol mahallesi Kombi Servisi Personeli Neler Yapabilir?

Kış ve yaz aylarının başlarında kombinin bakımının yaptırılması gerekir. Bakımı ve fark edilen hasarın onarılması için kombi servisi çağrılır. Senelik bakım periyotları atlanan veya onarılması gereken hususları ihmal edilen kombiler kullanıcısına sorun çıkarır. Özellikle kış aylarındaki bakım ve onarımlar asla ihmal edilmemelidir. Çünkü kombiler kış aylarında daha yoğun çalışırlar. Bakım ve onarım için çağrılacak olan kombi servis personelinin alanında eğitimli ve tecrübeli olması önemlidir. Tecrübeli kombi servis personeli en iyi hizmeti verecektir.

Servis elemanının kombinin bakımı ve onarımını en doğru şekilde yaptığına dair kombi sahibinde güven oluşturmalıdır. Bilinen ve güvenilir servislerin çağrılması ekonomik olarak da daha uygun olacaktır. Çünkü bu servislerin tarifeleri vardır. Personel kendi kafasına göre ücret alamaz. Tarife üzerinden hesaplama yapacağından daha fazla para talebi olamayacaktır. Alarko Küçükçekmece Beşyol mahallesi Kombi servisi teknikerlerinin verebileceği hizmetler şunlardır:

 • Kombinin yazlık ve kışlık periyodik bakımının yapılması
 • Petek temizliğini yapmak
 • Kombilerde meydana gelen her türlü arızanın giderilmesi
 • Kombilerde yıpranan veya kırılan parçaların değiştirilmesi

Kombi ile ilgili her türlü konuda yardımcı olmak teknik personelin vazifesidir. Kombi bakımını yapanların güler yüzlü olması ve teknik bilgilerinde eksiklik veya hatanın olmaması marka adına önem taşımaktadır.

Auer Küçükçekmece Beşyol mahallesi Kombi Servisi Hizmeti Ücretleri

Kombisi arızalanan kişiler hemen servisi çağırırlar. Servisten beklenen hizmet en kısa süre içinde adrese gelerek kombinin arızasını gidermeleridir. Bu durum özellikle kış aylarında daha bir önem taşır. Müşterisiyle randevulaştığı gün ve saatte adreste olmayan kombi servisi baştan güven problemi oluşturur. Güvensizlik olmaması adına kombi servisi belirttiği saatte adreste olmaya özen göstermelidir. Kombilerde çok çeşitli nedenlerle hasar oluşabilir. Gaz sıkışması, peteklerin kirli olması, su devrinin yapılamaması, içindeki malzemelerden birinin hasar görmesi en çok karşılaşılan kombi sorunlarıdır.

Bakım için gelen teknik eleman sırayla;

 • Kombide bulunan kirli suyu boşaltır.
 • Basıncı ölçer
 • Yanma hazinesini temizler
 • Ateşleme mekanizmasını kontrol eder
 • Üç yollu vanayı temizler
 • Fan testini yapar
 • Gaz ayarlarını yapar
 • Kaloriferlerin fitrelerini temizleyerek çalıştırır.

Kombi servisinin her bir yaptığı işlemin ücreti bellidir. Kombi servisini amatörce yapanlarda fiyat belli değildir. Fakat profesyonel ve güvenilir olan servislerin fiyat listesi şeffaftır. Belli tarife üzerinden alınan cüzi ücret neticesinde enerji tasarrufu sağlanır. Kombinin çalışma performansı yükseldiğinden daha az doğalgaz sarfiyatı ile daha çok ısınma sağlanır. Son Olarak Kombi tamir, bakım, arıza, onarım servis hizmetleri sunulmaktadır. 444 7 190 Acil 0553 622 39 76.

Hemen Ara